Çelik konstrüksiyon yapılar,, ağır çelik ve hafif çelik konstrüksiyon yapılar olarak ikiye ayrılmaktadır. Büyük açıklıklı ve kreynli fabrika binalarını ağır çelik yapılara, prefabrik atölye ve depo yapılarını da hafif çelik konstrüksiyon yapılara örnek verebiliriz.

Çelik konstrüksiyon yapılar yalıtımlı ve yalıtımsız olarak da ikiye ayrılmaktadır. Yalıtımlı binaların duvar ve çatılarında kullanılan poliüretan paneller veya taşyünü paneller sayesinde ısı ve ses yalıtımı sağlanmaktadır. Yalıtımsız çelik binaların tercih edilme sebebi ise ekonomik olmasıdır.

Çelik konstrüksiyon yapılarda fiyatlandırma yapılması için; istenilen evlerde temel bileşenlerinin belirlenerek, ortaya çıkan yapının bütünleşmesiyle oluşmaktadır. İçerisindeki malzeme gruplarının çeşitliliği fiyatlandırmada değişiklik arz etmektedir.

Bunun için, istediğiniz yapıyı belirleyerek fiyat isteyebilir veya fiyatlandırılmış modelleri inceleyebilirsiniz.

Çelik sistemlerinin her geçen gün daha fazla gelişmesi inşaat sektörünü de derinden etkilemektedir.Sizde bu nedenle yapı inşa ettirirken çelik konstrüksiyon yapı tercih edebilirsiniz. Çelik yapılar her zaman olumluk sağlamaktadır. Neden çelik derseniz kafanızı karıştırmamak amaçlı nedenlerini sıralayabiliriz. Çelik diğer inşaat ürünlerine göre ekonomik ve ucuzdur. Aynı zamanda ucuz olması kalitesiz olduğunu göstermez.

Tam tersine çelik her anlamda daha çok kalitelidir. Sadece alırken maliyet açısından ekonomik değildir. Diğer ürünlere göre beş daha fazla hafif olduğu için taşıma maliyetinde de kar elde edebilirsiniz. Teknolojik ürünleri daha aktif kullanabilirsiniz. Yağmurlu, soğuk günlerde hiçbir zaman ısı yalıtımları ile içeriye soğukluk girmez. Yıldırma karşı dayanıklılığı bilimsel yollar ile kanıtlanmıştır. Sadece yıldırıma karşı mı? Elbette hayır. Yıldırım kadar güçlü bir şiddetin bile çelik yapılara etki etmediğini görebilmekteyiz. Depreme, çığ düşmelerine, aşırı derecede fırtınalara bile dayanıklılık göstermektedir. Herhangi bir darbede çelik estetik özelliğini devreye sokar ve çok şiddette yıkılma gösterirse hafifliğinden dolayı bir zarar görmezsiniz.

Sizde bunları göz önüne alarak çelik konstrüksiyon yapı ürünlerini seçerek kullanımlarınızı çok daha fazla uzatabilirsiniz. Böylelikle birçok sorunda kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Kalitelidir ve galvanizli çelikten yapıldığı için paslanmaz, çürüme, küflenme hiçbir zaman yapmamaktadır. Kısacası problemsiz, hatasız, hızlı montajlı, uygun maliyetli, uzun ömürlü güvenilir, estetik ürünler arıyorsanız sizde çelik konstrüksiyon ürünleri hemen tercih edebilirsiniz. Bu konuda inşaat firmamız gerekli çalışmalar yaparak teknolojileri bir arada toplamaktadır. Sizde bir telefon ile ve ya internetten referans alarak gerekli ölçümleri aldırabilirsiniz. Sonrasın da ise haftalar içerisinde evleriniz inşa edilmiş olmaktadır.

Siz kendinize uygun çelikten konstrüksiyon yapı mı arıyorsunuz? O zaman tam doğru adrestesiniz. Sizde bu anlatılan hususlara dikkat ederek yapı seçiminizi kolaylaştırabilirsiniz. Çelik malzemesi ahşap ürünlerden, betonarme yapılardan, prefabrik evlerden, beton ve ya hazır beton ürünlerinden her zaman daha kalitelidir. Çelik Amerika da daha fazla yaygın olduğu için amerikan evlerde denmektedir. Sizde inşaat firmamızın hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız uzman ekiplerimiz ile gerekli iletişimi kurabilirsiniz.

celik-konstruksiyon-boyalari2
atas-celik-yapi-ust-celik-1-b4e2624b599-fyzrky