Çelik yapısı itibariyle estetiğe ve yaratıcılığa yatkın bir malzemedir. Çelik esneme kabiliyeti sayesinde estetik yapılar ortaya çıkmaktadır. Kullanılan yapılarda sağlamlığı sayesinde özellikle deprem bölgesinde bulunan yapıların vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Çelik konstrüksiyon yapılar genellikle sanayi binaları, atölyeler, hangarlar, depolar şeklinde olmaktadır. Çelik konstrüksiyon yapılar hafif ve ağır çelik yapılar olarak ikiye ayrılmaktadır.

Prefabrik atölyeler ,depolar gibi yapılarda hafif çelik büyük sanayi işletmeleri gibi büyük yapılarda ağır çelik yapılar kullanılmaktadır.

Genel olarak çelik konstrüksiyon depo, uçak hangarları, hangar, işyeri, fabrika, spor tesisleri, sahalarda tercih edilmektedir. çelik konstrüksiyon ile sizde dayanıklı alanlar oluşturarak isterseniz inşaat firmamızdan tek seferde kalıcı olarak hizmet alabilirsiniz. Bu inşaat türleri en çok birinci ve ikinci sınıf deprem bölgelerine yapılmaktadır. Sizler bu hizmeti istediğiniz alana yaptırabilirsiniz.

Yapım aşaması kolay olduğu gibi maliyeti de uygundur. Beton örmelere ve ya diğer iş merkezlerine göre çelik konstrüksiyonlar oldukça yetenekli statülere sahiptir. Ayrı yeten ısı yalıtımı olduğu için içerideki soğuğu ve sıcaklığı dışarıya yansıtmaz. Böylelikle farklı teknolojilere başvurmanız gerekmez. Her geçen gün çok fazla kentleşme olduğundan dolayı çarpık kentleşme doğmaktadır.

Fakat çarpık kentleşmeyi önlemek amacıyla sizde iş alanlarınıza çelik konstrüksiyon yaptırarak her alanda rahat edebilirsiniz. Herhangi bir sökülme ve ya tadilat işleminde çeliği tekrar geri kazanabilirsiniz. Dünya’da %100 kazanılan ürünlerden bir tanesi çeliktir. Çeliğin estetikliği de bulunmaktadır. Kısacası hafif olduğu için birinci sınıf memnuniyet sağlar. Kaliteli, sağlıklı, teknolojik, birinci sınıf, ekonomik, ucuz, dayanıklı çelik konstrüksiyon hizmeti almak istiyorsanız sizde inşaat firmamıza başvurabilirsiniz. İnşaat firmamız çelik konusunda oldukça ilerlemiştir ve kurulduğumuz günden beri teknolojiyi yakından takip etmekteyiz. Eğer yaptıracağınız alanda çok fazla ağaç var ise ve kestirmek istemiyorsanız çeliği tercih ederek çevreci olabilirsiniz.

Aksi takdirde beton örmeler ile tüm ağaçları kestirmek zorundasınız. Betonarme sistemlerini kullandığımız için tasarımlar bile kolaylaşmaktadır. Boya, vernik, görüntü, tasarım işlemleri çok daha kolay olmaktadır. En önemlisi inşaat firması olarak Türkiye’nin her bir yerine bu hizmeti vermekteyiz. Isıtma teknolojilerini, elektrik ve mekanik tesisatlarını sizde gözüktürmeden saklayabilirsiniz.

Böylelikle aklınıza gelmeyen sorunlardan bile çelik ile kurtulabilirsiniz. Genel olarak tercih edilen çelik konstrüksiyonlar depolar olarak bilinmektedir ama Dünya’da her şeyde kullanılan bir teknolojidir. Sizde tüm bunları göz önüne alarak inşaat firmamızın çelik konstrüksiyon hizmetinden yararlanmak istiyorsanız uzman ekiplerimiz ile gerekli iletişimi kurabilirsiniz.

BIM-Image
celik-konstruksiyon-boyalari2